Masáže Jan Horký

O masážích: Čínská léčebná technika Gua Sha / Kvaša /

čínská masáž Kvaša

Gua Sha – Kvaša

Tato speciální technika Gua Sha (kvaša) čili „poškrabování“ pochází z čínské medicíny a je podobná baňkové masáži. Její historie se datuje více jak dva tisíce let. Místo baněk se ale používá vhodně upravená destička např. z keramiky, rohoviny nebo jadeitu. Jadeit má také pozitivní vliv na ledviny a močový měchýř, užívá se k léčení chřipky a k odvodnění těla. Již odedávna se jím léčily i potíže při zažívání, koliky, žloutenka a žaludeční potíže. Používáme třezalkový olej, ten jemným způsobem ovlivní náš tělesný a duševní stav, zlepší a zesílí pozitivní efekt světla na psychiku, ovlivňuje procesy v nervovém centru, zmenšuje tělesnou reakci na stres, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu a vylučování moči.

Intenzivním, místním prokrvením se dosáhne uvolnění svalů a z těla „odchází“ zablokovaná nakumulovaná energie, horkost, odpadní látky a toxiny. Pomocí Gua Sha lze efektivně ošetřit místa na těle, kde se obtížně provádí baňková masáž – oblast šíje, ramen, chodidel apod. Je vhodná ke snížení horkosti v hlavě, zlepšení prokrvení mozku a zrychlení metabolizmu v těle. Výsledkem působení může být dočasný vznik drobných červených skvrnek. Gua Sha je druh detoxikační masáže, není bolestivá, ačkoliv to tak může podle červených skvrn vypadat. Skvrny brzy zmizí a následuje uvolnění a úleva.

Gua-sha se používá všude tam, kde má klient bolesti spojené s akutní nebo chronickou nerovnováhou v těle, například při bolestech svalů a kloubů, při všech typech nastydnutí a chřipkových onemocněních, při začínajícím bronchiálním astmatu, při ischiasu, při metakarpálech.

Kontraindikace: při kožních onemocněních, popáleninách a otevřených rankách na pokožce, vředech, nezahojených jizvách na pokožce, těhotenství, problémy s krevním oběhem.

,,TATO MASÁŽ JIŽ NENÍ V NABÍDCE A NENÍ SOUČÁSTI MASÁŽÍ & PROCEDUR“

Pin It on Pinterest

Share This