Masáže Jan Horký

Ošetření soli

Peeling solí . Jedná se o manuální mechanický peeling, pomocí speciálních masérských technik, při nichž se využívají drobná zrnka soli . Dodává pokožce a celému tělo energii díky obOšetření solí (exfolizace)sahu minerálů. Je velmi účinný v boji proti vráskám, pupínkům, nerovnosti pokožky, barevným nedostatkům na
kůži, celulitidě, dále na hrubou až šupinatou kůží. Byl používán a velmi chválen již v dávných dobách a nic se na tomto zázraku nezměnilo dodnes. Díky peelingu budou póry Vaší pokožky osvobozeny od odumřelých buněk, pleť bude vypnutá, vyhlazená a struktura pleti bude hladší na povrch, zářivější a jemná na dotyk.

Pozitivní účinky:

  • stimulace krevního oběhu a lidské mysli
  • boj s celulitidou
  • povadlá, vyrážkovitá nebo povolená kůže

Solanka obklad

Solanka je v podstatně voda, která byla plně nasycena přírodní solí ( výběr soli dle obtíží ), ale to není jenom malé množství soli rozpuštěné ve vodě, ale voda, která  apsorbuje tolik soli, kolik je schopna pojmout.Solanka dodává tělu potřebné  minerální a stopové prvky.Výborně pomáhá zlepšovat Ph organizmu, regenaraci tkání a sliznic, upravuje krevní tlak, podporuje funkci nervové soustavy. Má výjimečnou buněčnou strukturu nesoucí v sobě pozitivní bioinformační energie.

Ošetření solí (exfolizace) je volitelna součást procedur a vrámci procedur je zdarma.


Minerální soli Peeling, Zábal –  vblog


Výběr soli dle obtíží.

Sůl z  Mrtvého moře

Mořská voda z Mrtvého moře obsahuje 32% – 34% soli ve srovnání s 3% – 4% soli v jiných mořích a oceánech. Sůl z Mrtvého moře obsahuje 21 přírodních minerálů ve srovnání jen s 9 minerály u jiných solí.
Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku /MgCl/ – asi 30% a draslíku /KCl/ – asi 22%. Chlorid sodný /NaCl/ – asi 7%, tvoří již méně podstatnou složku. Tyto minerály jsou zapotřebí pro podporu metabolismu pleťových buněk a jsou základem pro syntézu proteinů, lipidů, karbohydrátů a nukleových kyselin. Právě tyto minerály tvoří sůl z Mrtvého moře tak jedinečnou a zároveň tak vhodnou pro kosmetické a preventivně léčebné využití k ošetření, udržování a celkovému zlepšování stavu pokožky.


Živá magnéziová sůl

Tato sůl byla objevena ve velkých hloubkách (více než 2000 m pod zemí) při průzkumných vrtech v Ruské federaci. Její neobyčejné složení, hlavně s ohledem na množství magnesia Mg (hořčíku), ale i jiných minerálů, dává reálné předpoklady na léčení jako podpůrný léčebný prostředek.

Její působení na organismus: Optimální složení minerálů v této soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Dominantou je hořčík Mg(magnezium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.
Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou křeče v lýtkách a stehnech, tupá bolest hlavy, závratě a pokles koncentrace.

Základní chemické složení:
MgCl2 ……….427 g/l Na ……….1205 mg/l K ……….677 mg/l Mg …………..109 g/l Bromidy …8282 mg/l Ca ………199 mg/l Chloridy …….320 G/l B ……………65 mg/l Cr ………..7,1 mg/l


Himalájská sůl

Sůl je těžená z nejstarších přírodních zdrojů na planetě, z jihozápadní oblasti Himalájí v Pakistánu. Tato sůl je jedna z nejzdravějších a energeticky nejbohatších solí.. Obsahuje všechny přírodní minerály, které při koupeli tělo vstřebává. Kystalicka sůl z Himalájí obsahuje důležité minerály,které lidské tělo potřebuje.Tyto prvky byli součastí pramoře a mají i nyní pro lidský organismus centrální význam. Napomáhá léčit kožní problémy, záněty pokožky, snižovat nadváhu, probouzí vlastní léčivou sílu těla, přináší nejvyšší stupěň uvolnění.Červené zbarvení soli je způsobeno oxidem železitým. Odstíny barev růžová, bílá a oranžová jsou způsobeny příměsí různých prvků, železa, manganu, vápníku. Krystalická sůl tvoří díky své geometrické struktuře jemné fraktálové formy, díky pravidelné krystalické stavbě má krystalická sůl silné přirozené živototvorné síly pro orgány a nervy.


Jódobromová termální sůl

Extrémně vysoce minerální termální jódobromová sůl je čistě přírodním produktem bez přidaných barviv, vůní, emulgátorů a konzervantů. Jodobromová solanka se vyskytuje v oblastech uhelných ložisek Ostravska, kde při bouřlivých pohybech zemských vrstev vznikly písčité sloje. V nich se zakonzervovala voda pravěkého moře, které se na území současného Ostravska vyskytovalo před 6,5 až 11 miliony let. V současnosti se jodobromová voda již netvoří, její podzemní zásoba je omezená, a je proto velmi cenná.Tato sůl má pozoruhodné vlastnosti a je charakerizována nejvyšším obsahem minerálů jako jsou jód, brom, křemík a selen. Pro zajištění nejvyšší kvality se jódobromová sůl vyrábí odpařováním Jódobromové solanky tradičním způsobem na pánvích, což je energeticky velmi náročné a drahé. Konečným výsledkem je jódobromová sůl nejvyšší kvality na světovém trhu.

Jodobromová voda – účinky

Při lokální aplikaci jodobromové vody na kůži se jod chemicky váže na kožní kryt. Vytváří se přitom tzv. jodové depo, jež je vodou nesmyvatelné. Z něho se poté jod vstřebává do organizmu.
Jodobromová voda změkčuje vazivové struktury, uvolňuje svalové kontraktury, zlepšuje prokrvení tkání a orgánů, zmírňuje akutní i chronické zánětlivé procesy, zklidňuje kožní defekty. Díky vazodilatačnímu účinku a vlivu na pojivo snižuje krevní tlak (mírněji než CO2) a výrazně zvyšuje vstřebávání zánětlivých výpotků. Spolu s vlivem termoterapie při zevní balneaci (při aplikaci koupelí nebo obkladů) působí také výrazně analgeticky, zmírňuje spasticitu svalů. Lázeňská léčba s pomocí jodobromové vody podporuje imunitní procesy, má příznivý účinek na celkovou kondici, motoriku a funkci periferního i centrálního nervového systému.

Fyzikálně-chemická analýza Anionty Kationty

chloridu 608.100 mg / kg vápníku 8190 mg / kg
sulfidy 972 mg / kg hořčíku, 4200 mg / kg
dusičnany 17,1 mg / kg draslíku, 1.300 mg / kg
silikáty 75,9 mg / kg amonného 158 mg / kg
bromidy 1.460 mg / kg sodíku, 377.400 mg / kg
jodidy 1.130 mg / kg stroncia 386 mg / kg
Fluoridy <2 mg / kg železa, 10,3 mg / kg
manganu, 10,1 mg / kg

pH 1% roztoku 6,85
vlhkost 5,5%


Volitelná součást masáží a procedur 18.3.2018

Volitelná součást
K masážím / procedurám
Infrasauna0 Kč - v ceně masáže
Masážní baňky vakuové0 Kč - v ceně masáže
Indická masáž hlavy (antistresová)0 Kč - v ceně masáže
Masážní olej /standartní /0 Kč - v ceně masáže
Bylinná terapie Masáže Jan Horký0 Kč - v ceně masáže
Rašelinový zábal0 Kč - k ceně masáže Zážítková
Bahno z Mrtvého moře zábal0 Kč - k ceně masáže Zážítková
Peeling bahno mrtvé moře0 Kč - k ceně masáže Zážítková
Infra nahřívání nad lehátkem0 Kč - v ceně masáže
Nealkoholicky nápojdle ceniku v saloně
Hyromasážní vana -napuštění vody + ručník250 Kč
Hydromasážni vana - pobyt0 Kč - v ceně masáže Zážítková
KINESIOTAPING 1cm1 Kč
Sprcha + ručník49 Kč

Pin It on Pinterest

Share This