Masáže Jan Horký

o masážích: Breussova masáž

Breussova masáž

Breussova masáž

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu.

Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…). Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují. Tato masáž se dobře kombinuje s Dornovou metodou.

Pozitivní účinky masáže:

Vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky vyrovnává záda dbá na správné postavení páteře zmírňuje svalovou disbalanci uvolňuje meziobratlové ploténky je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze prevence onemocnění páteře k uvolnění napjatého zádového svalstva

Kontraindikace (kdy nejít):

jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

 

,,TATO MASÁŽ JIŽ NENÍ V NABÍDCE A JE VOLITELNOU SOUČÁSTI MASÁŽÍ & PROCEDUR“

Pin It on Pinterest

Share This