Masáže Jan Horký

Produkty

 

BYLINNÁ MAZÁNÍ byla vyvinuta na základě mích zkušenosti a za přispění poznatkú bylinkářů. Bylinné směsi jsou vyrobený z mnoha druhů bylin podle tradiční, prověřené receptury. Vyvážený obsah těchto substancí zaručuje široký a silný účinek pro rychlou regeneraci a funkci svalu, šlachy, a kloubu.

 

Výrobky Masáže Jan Horký
Svalovka lihová
BYLINNÉ LIHOVÉ MAZÁNÍ ,,SVALOVKA lihová

Svalovka byla vyvinuta na základě mích zkušenosti a za přispění poznatkú bylinkářů.

SVALOVKA lihová pomáhá od bolestí kloubů, svalů a vazů. Podporuje jejich rychlou regeneraci a funkci.

Svalovka lihová je unikátní přípravek vyrobený z mnoha druhů bylin podle tradiční, prověřené receptury. Vyvážený obsah těchto substancí zaručuje široký a silný účinek.

Svalovka lihová obsahuje bylinny o kterých je známo, že ulevují při bolestech kloubů, svalů, páteře a pomáhají při potížích spojených s revmatickými stavy, otoky kloubů a při ischiatických obtížích. Přípravek vyvolává intenzivní osvěžení a prokrvení, čímž zvyšuje působení účinných látek, a tím urychluje rekonvalescenci.

Líh obsažený v přípravku se po aplikaci odpařuje, díky tomu se aktivní látky rychleji vstřebají do pokožky a uspíší nástup účinku.

Po Svalovce lihové doporučuji Regenerační olej.

Hlavním úkolem Svalovky lihové je regenerace kloubového vaziva, obnova svalové struktury a hojení mikrotrhlinek ve svalech i ve šlachách, snižování bolesti i zlepšení pohyblivosti.

Hlavní složkou je Kostival a dvěma desítkama podpůrný bylinnek.
Kostival má dobré i špatné vlastnosti, umí téměř zázračně opravovat zlomeniny a pohmožděniny a až neuvěřitelně urychluje hojení. pomáhají kdekomu od bolestí opotřebených a starých kloubů, svalů a vazů, podporují jejich regeneraci a obnovují funkce.

Pozor pořadí mazání je důležité! prvně lihovky a pak oleje.

Je důležité s ním mazat ještě před Regenerační olej, který by v obráceném pořadí ucpal póry a účinné látky z SL by se do pokožky nedostaly.

 

Doporučeni.

Jako podpůrné pití lihové bylinné koncentráty souvislosti s mazáním SL bych doporučil nejčastěji

Při mechanickém traumatu svalu a vazu – při potřebě mikrosrůstů dodání energii unaveným sportovcům před i po výkonech,
Směs ROK *Prohibic* + Kopřivová směs KK+ *kulturist*

Při revmatických změnách – otok svalu.
Šípková směs AK+ *Kloubovrz* + Borůvková směs CK+ *Očistec

Při vlivu blokád páteře na přenos inervace
Bezinková směs B

Připravuji
Spoiler content

Regenerační olej
 Olej na klouby, svaly, šlachy.

Aplikuje se ideálně po Svalovce lihové, ale i samostatně.

Působí na vazivové tkáně, zvyšuje jejich plasticitu a pohyblivost, snižuje tření a tím vrací tělu zdravý a vítalitu.

Povolená zdravotní tvrzení o této směsi, aneb legislativa dovoluje o této směsi tvrdit, že napomáhá normální činnosti cévní soustavy, kardiovaskulárnímu systému, těžkým nohám, přirozené funkci pokožky, hojení ran čí osvěžení těla.

Jako podpůrné pití lihové bylinné koncentráty Dědka Kořenáře

Jako podpůrné pití lihové bylinné koncentráty souvislosti s mazáním SL bych doporučil nejčastěji

Tekuté čajové koncentráty, doplněk stravy kombinace

Při mechanickém traumatu svalu a vazu – při potřebě mikrosrůstů dodání energii unaveným sportovcům před i po výkonech,

Směs ROK *Prohibic* + Kopřivová směs KK+ *kulturist*

Při revmatických změnách – otok svalu.

Šípková směs AK+ *Kloubovrz* + Borůvková směs CK+ *Očistec

Při vlivu blokád páteře na přenos inervace.

Bezinková směs BK

 

Šípkovou směs AK – Kloubovrz
Revmatizmus, dna, klouby, svaly, šlachy, nastuzení,
Zatuhlý s bolavými svaly

Borůvkovou směs CK– Očistec
Cukrovka, čištění krve, celkové čistící kúry. Středně detoxikační čaj po každém jídle.
Krevčistící čaj.

Rozchodnicová směs ROK
Pro chřadnoucí pacienty. Pro nemohoucí přijímat potravu ústy (s MO+). Pro rychlou poúrazovou regeneraci a obnovu sil. Pro sportovce (s KK).
Tato komplexní směs je zvláštní nejen jako energetická bomba k pití, ale také tím, že ho lze u pacientů, kteří nepřijímají potravu, neředěný nebo málo ředěný, vtírat do pokožky.

Kopřivová směs KK+ Kulturist
Obnova sil po antibiotikách, chemoterapii, v rekonvalescenci a na zvýšený sportovní výkon (s MRK, ROK), nízký tlak (s MK, JK, OKH nebo OKT).
Směs dodává energii unaveným sportovcům před i po výkonech, lidem po otravách, po antibiotikách, po nemocech, nízkotlakých, vybitých, přidušených, vyhořelých, polomrtvých a v rekonvalescenci.

Bezinková směs BK – Keurohouserovič
Bolesti, záněty, poruchy nervů, nervového systému.
Když se sekly se mi záda a páteř, bere mě houser, Bechtěrev, trojklanný nebo sedací nerv, brní mě do rukou či do nohou, škobrtám s RSkou, bolí mě přiskříplé nervy a blokády v zádech, vibruji s Parkinsonem a mám tik, případně i ťak, a záškuby, jsem nervově nevýkonný, labilní, protivný a podrážděný, protože mě bolí hlava a navíc mi šumí či píská v uších, nic si nepamatuji, potácím se, mám migrénu, do ničeho se mi nechce, ráno se nemohu probudit a ztrácím jistotu, jestli jsem vůbec živ a tak nějak se celkově ani necítím moc dobře.

® Gambit-H.- Omladec
Univerzální lahodný lehce detoxikační ovocněbylinný čaj. Pln energie, optimizmu a mladistvého elánu.

Ostropestřecovou směs JK – Deborde
Játra, alergie, ekzémy, stres, intoxikace, únava, rakovina, chemoterapie, ozařování. Silně detoxikační-neustále fyzicky únaven až ochablost.

Vrbovkovou směs LVK – Močník
Ledviny, močové cesty, prostata, močopudnost,
Urologicky detoxikační čaj.

Mátovou směs MK – Srdečnýpozdrav
Srdce, tlak, otoky, cévy, infarkt, mrtvice
Když mi srdce buší, jak chce, vlastním bércák, křečák a hemeroid, jsem plešat, tlust a po těle pln keříčků žilek a otoků, mám motání hlavy, její bolení i migrénu, sklerózu, rudé a unavené oči, červený nos i tvář.

 

Připravuji
Spoiler content

 

 


 

 

Výrobky Dědek kořenář
PRVNÍ MAZÁNÍ
PRVNÍ MAZÁNÍ K1 (kostivalové první) *Kloubol* Klouby, svaly, bolesti

Jen pro zevní použití.

Mazejte potřebné lokality 5-10 minut až do zarudnutí nebo žmolkování.

Aplikujte pouze na nepoškozenou a nerozpařenou kůži nad postiženým místem. Potom zateplete suchým zábalem.

Složení: Voda, Etanol (alkohol), glycerin, mentol, kafr, bylinný extrakt z bezu černého, jírovce, kostivalu, řepíku, levandule, měsíčku, jitrocele, šalvěje, heřmánku, lopuchu, macešky, zlatobýlu, jalovce, řebříčku, máty, kokošky a třezalky.

Povolená zdravotní tvrzení o této směsi, aneb legislativa nám dovoluje o této směsi tvrdit tyto účinky: normální činnost cévní soustavy, kardiovaskulárního systému, těžké nohy normální funkce stav pokožky, hojení ran, osvěžení těla

JÍROVCOVÁ SMĚS VXK (varixy) *Křečákomiz*
Kdekdo má křečové žíly, ale jejich odstranění neřeší příčiny vzniku, které jsou jak místní, tak celkové. Byliny s celkovým účinkem jsou ale na „křečáky“ slabé. Ovšem ani samotné VXK jejich příčinu nevyřeší, je jen laskavějším a o něco lepším řešením důsledku, než je v kraji zvykem. Při volbě vhodných bylin jsem vycházel z toho, že jírovec obsahuje saponiny, které se využívají hlavně k odmývání usazenin v kapilárním, lymfatickém i cévním řečišti v místě mazání. Zlepšuje tedy … cEnzUrováno.

Bolest nohou: Únavové bolesti nohou nejčastěji pramení z nevyplavení kyselin blokovaných ve svalech. Mazáním směrem k srdci se situace obvykle zlepšuje, takže bolest se postupně snižuje, není-li přítomen nějaký závažnější zdroj bolesti, jako je zánět žil apod. Přesto je mazání VXK i v tomto případě prospěšné, i když třeba ne dostatečné. Potom doporučuji přidat ještě mazání Měsíčkovým olejem MO. Mazat směrem k srdci s citem: VXK si na končetiny mažu vlastnoručně, abych cvičil s bederní páteří, a vtírám lehce směrem k srdci, abych si nepoškozoval žilní chlopně. Na to pozor! Při křečových žilách nebo zánětech žil se nesmí při vtírání tlačit, ale jen lehce hladit. Po namazání a vetření VXK ještě několik minut vtírám Měsíčkový olej MO pro zlepšení … cEnzUrováno.

VXK je možné také úspěšně aplikovat na rozšířené kapiláry v obličeji – zde pokožku masíruji směrem toku lymfy od středové oblasti do strany k uchu. Jako doplňující pití je vhodná Mátová směs MK a Borůvková směs CK, při … (cEnzUrováno)Tymiánová směs TK a pro ženy navíc Malinová směs GK.

Složení: Etanol (alkohol), voda, bylinný extrakt z jírovce, měsíčku, přesličky, břízy, zlatobýlu, řepíku, šalvěje, levandule, kostivalu, tymiánu a lopuchu.

Povolená zdravotní tvrzení o této směsi, aneb legislativa nám dovoluje o této směsi tvrdit tyto účinky: normální činnost cévní soustavy, činnost kardiovaskulárního systému (jeho pružnost) činnost kloubů (pohyblivost) stav pokožky, hojení ran

Měsíčkový olej MO, MO+ *Lymforej ®*
Měsíčkový olej MO, MO+ *Lymforej ®*

Doplněk stravy. Doporučené dávkování vnitřně: ½-1 lžíci 2-4x denně mimo jídla, aby působil pěkně kontaktně na trávicí sliznice a neředil se natráveninou.MO+ je na toto ale lepší.

Doporučené dávkování zevně: 1-3x denně lze mazat, masírovat. Přebytek je nutno setřít, aby neschnul na pokožce.

Nabízíme 3 varianty: MO Měsíčkový olej Lymfolej MO+ Měsíčkový olej Lymfolej plus (vhodnější pro starší osoby s méně pružnou pokožkou a se závažnějšími problémy) MO+RO+ Měsíčkový olej Lymfolej s přídavkem rakytníkového oleje (vhodnější pro osoby s nejzávažnějšími problémy)

Složení: Slunečnicový olej, bylinný extrakt z měsíčku, ostropestřece, heřmánku, lopuchu, řebříčku, benediktu, chmele, šalvěje a levandule. Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Měsíček lékařský Normální stav pokožky, hojení ran a střev. Heřmánek Normální stav pokožky, obranyschopnost, imunitní systém, trávení, antioxidant, metabolismus lipidů. Ostropestřec Normální činnost jater, obranyschopnosti, pročištění, antioxidant. Lopuch Normální funkce horních cest dýchacích, imunity, pokožky, trávení, kloubů a chrupavek. Benedikt Normální trávení, funkce dýchacího systému. Chmel antioxidant, normální trávení. Šalvěj Normální trávení, obranyschopnost – imunitní systém, kostí a kloubů, antioxidant, zdraví žen, (před) menstruační komfort. Levandule Normální trávení.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Tekuté Byliná čaje

Rozchodnicová směs ROK+ *Prohibic*
Rozchodnicová směs ROK+ *Prohibic* Doplněk stravy.

Doporučené dávkování: 1-2 lžičky do 1,5-2 dcl vody mimo jídla, 2-3x denně, aby se snadno vstřebával již na začátku trávení.

Složení: Etanol, voda, bylinný extrakt z rodioly, hlohu, kotvičníku, parchy (maralu), kostivalu, ginkgo, bezu černého, ostropestřce, jírovce, lopuchu, ženšenu, pupečníku (gotukoly), třapatky, bacopy (brahmi), zlatobýlu.

Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Rhodiola Kognitivní a duševní výkonnost, fyzický výkon a kondice, antioxidant, adaptogen – nervový systém, únava – stres, krevní oběh, normální trávení. Hloh Normální funkce nervové a oběhové soustavy. Kotvičník Hormonální aktivita. Parcha saflorová (kořen maralu) Osvěžení těla, imunita, normální stav kardiovaskulární soustavy, mentální zdraví. Jinan (Ginkgo) Duševní rovnováha, mikrocirkulace krevního systému, kognitivní funkce. Ostropestřec Antioxidant, normální činnost jater, pročištění. Černý bez Antioxidant, přirozená obranyschopnost – imunitní systém. Jírovec Těžké nohy, přirozená obranyschopnost – odolnost. Lopuch větší Normální funkce horních cest dýchacích/ Imunity, pokožky, trávení, kloubů a chrupavek, Vylučování vody z organizmu. Lopuch větší – kořen Normální hladina glukózy v krvi, pročištění krve. Ženšen Bdělost, únava, slabost – vyčerpání, vitalita, paměť, sexuální zdraví, krevní oběh, normální hladina glukózy v krvi. Pupečník Normální trávení, duševní zdraví, chuť k jídlu. Třapatka Přirozená obranyschopnost – imunitní systém. Bacopa monnieri Duševní výkonnost, stres. Zlatobýl Normální funkce močového měchýře a dolních močových cest.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. _____________________________________________________________________________ Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře: rozchodnice růžová, hloh, kotvičník, parcha saflorová, kostival, ginkgo, bez černý, ostropestřec, jírovec, lopuch, ženšen, gotukola (pupečník asijský), třapatka, bakopa drobnolistá, zlatobýl Rozchodnice v kombinaci s kotvičníkem, maralem, ženšenem a gotukolou je mohutnou dodávkou energie nejen pro sportovce, ale i pro velmi chřadnoucí nemocné lidi. Hloh pomáhá s ginkgem a jírovcem srdci a krevnímu oběhu. Bez s bakopou a pupečníkem opravují slábnoucí nervový systém. Ostropestřec je určen k jaterní detoxikaci a zlatobýl k urologické. Třapatka podporuje imunitu a kostival veškeré hojivé procesy. Tato komplexní směs uvedených bylin je zvláštní nejen jako energetická bomba k pití, ale také tím, že ji lze u pacientů, kteří již nepřijímají potravu, neředěnou nebo málo ředěnou vtírat do pokožky.

Shrnutí: Pro chřadnoucí pacienty. Pro nemohoucí přijímat potravu ústy. Pro sportovce.  

Kopřivová směs KK+ *kulturist*
Kopřivová směs KK+ *Silnic* Doplněk stravy.

Doporučené dávkování: 2-4 lžičky do 1,5-3 dl vody 3-4x denně kdykoliv, ale mimo jídla bude účinek dynamičtější.

Složení: Etanol, voda, bylinný extrakt z kopřivy, pampelišky, řepíku, rodioly růžové, břízy, kotvičníku, parchy (maralu), hlohu. Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Kopřiva Normální činnost imunity, kůže, hojení ran. Pampeliška Normální činnost jater. Řepík Normální funkce imunity, jater, pokožky. Rhodiola Normální trávení. Bříza bělokorá Přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci. Parcha saflorová (kořen maralu) Osvěžení těla, imunita

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. _____________________________________________________________________________ Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře: kopřiva, pampeliška, řepík, rozchodnice růžová, bříza, kotvičník, parcha saflorová, hloh Rozchodnice, maral, kotvičník a kopřiva dávají energiiunaveným sportovcům před i po výkonech, lidem po otravách, po antibiotikách, po nemocech, osobám nízkotlakým, vybitým, přidušeným, vyhořelým, polomrtvým a v rekonvalescenci. Hloh zlepšuje prokrvení srdce a má vliv na úpravu vysokého tlaku a s kotvičníkem a maralem zvyšuje do normálu i tlak nízký. Pampeliška zlepšuje detoxikaci, bříza podporuje čištění krve ledvinami a řepík funguje jako univerzální servisní bylina doplňující účinky všech uvedených. Tato kombinace je vhodná i pro krvetvorbu. Shrnutí: Obnova sil po atb., chemoterapii, v rekonvalescenci a pro zvýšený sportovní výkon, normalizace nízkého tlaku.

Šípková směs AK+ *Kloubovrz*
Popis: Šípková směs AK+ *Kloubovrz* Doplněk stravy.

Doporučené dávkování: Užívá se 1-3 lžičky do 2-3 dcl mimo jídla 2-3× denně.

Složení: Voda, etanol, bylinný extrakt ze šípku, černého rybízu, řepíku, kopřivy, břízy, macešky, heřmánku, třapatky. Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Černý rybíz Normální stav kloubů, analgetikum. Kopřiva Normální činnost kloubů. Maceška violka Normální stav kloubů, krve, menstruace. Růže šípková – plody Hojení ran. Heřmánek Obranyschopnost, imunitní systém, antioxidant. Třapatka Přirozená obranyschopnost – imunitní systém.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře: šípek, rybíz černý, řepík, kopřiva, bříza, violka, heřmánek, třapatka Šípek je kytka s tradičním využitím na prevenci v době, když je lehce nad nulou a chřipkové viry tak mohou cestovat vzduchem dost daleko v neodpařené a nezmrzlé podobě pilně infikujíce vdechovače do dáli. Šípku v tom napomáhá také heřmánek a třapatka. Šípek v této směsi bylin má jako hlavní úkol uvolňovat odpadní látky z kloubů, svalů i ostatních tkání, které normální člověk označuje jako revma, artróza, bolení, přeskakování, lupání či vrzání kloubů. Ve složení šípku se uvádí významný obsah bílkoviny GOPO s vlivem na regeneraci kloubů a vaziv. Rybíz zlepšuje kvalitu kapilár a s břízou, řepíkem, violkou a kopřivou stimuluje ledviny k vylučování odpadních látek močí. Heřmánek a třapatka posilují imunitu, takže uvedená kombinace bylin je vhodná i jako prevence nastuzení.

Shrnutí: Revma, klouby, vaziva, zanášení organizmu celkově.

Borůvková směs CK+ *Očistec*
Borůvková směs CK+ *Očistec* Doplněk stravy.

Doporučené dávkování: Pití při žízni a tak nějak z libovolných důvodů kdykoliv v dávkování ½-2 lžičky do 1-3 dcl vody 2-3× denně.

Složení: Voda, etanol, bylinný extrakt z borůvky, fazole, kopřivy, macešky, ostropestřce, pampelišky, řepíku, lopuchu. Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Lopuch Normální funkce horních cest dýchacích, imunity, pokožky, trávení. Borůvka Normální hladina cukru v krvi. Fazol Normální hladina glukózy v krvi. Kopřiva Normální činnost kardiovaskulárního systému, imunity, hojení ran. Maceška violka Normální stav krve. Ostropestřec Antioxidant, normální činnost jater, obranyschopnosti, pročištění. Pampeliška Metabolismus sacharidů. Řepík Normální činnost oběhové soustavy.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Bezinková směs BK+ *Neurohouserovič*
Bezinková směs BK+ *Neurohouserovič* Doplněk stravy.

Doporučené dávkování: ½-2 lžičky do 1-3 dcl vody 2-3× denně. Složení: Etanol, voda, bylinný extrakt z bezu černého, rodioly růžové, kotvičníku, violky trojbarevné nebo rolní, srdečníku.

Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU: Rhodiola Adaptogen – nervový systém, únava – stres, kognitivní a duševní výkonnost, fyzický výkon a kondice, antioxidant. Srdečník obecný Normální činnost nervové soustavy. Violky trojbarevné nebo rolní Normální stav krve. Černý bez Antioxidant, přirozená obranyschopnost – imunitní systém.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

_________ Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře: bez černý, rozchodnice růžová, kotvičník, violka trojbarevná nebo rolní, srdečník Podle starých bylinkářských znalostí pomáhá černý bez při zánětech nervů, například trojklanného, sedacího, při uskřinutých nervech u blokád či výronech v páteři, při špatné inervaci od míchy vedoucí k poruchám napětí svaloviny dutých orgánů (průdušky, jícen, žaludek, střeva, močovody, cévy, a tak se využíval i při bolestech hlavy, migrénách, šumění v uších, astmatu, poruch prokrvení mozku a z nich vyplývajících problémech neurologického charakteru, například epilepsie, schizofrenie, RS, Meniér, Parkinson či Alzheimer. Jeho vliv na průdušky se využíval i při astmatu, rozedmě a obecně kašlech bez vykašlávání. Extrasystoly unaveného srdce. Rozchodnici se říkalo zlatý kořen a skutečně jsem sám na sobě pozoroval výrazné zlepšení hojivých procesů. Kotvičník dodává energii pro svaly, což využívají i kulturisté pro růst síly a svaloviny. Tím údajně podporuje odolnost unavených, vyhořelých, přidušených a vystresovaných, psychozničených a nervově vyčerpaných osob. Violka se v herbářích nevyskytuje jako kytka s vysokým charakteristickým účinkem, ale šikovně podporuje ostatní kytky v týmu. Srdečník se používá pro podporu a zklidnění nejen srdce, krevního tlaku, ale hlavně nervového systému, kde konkuruje i světoznámému kozlíku.

Shrnutí: Oprava nervových drah, houser, ústřel, výron, blok, bolesti hlavy a migrény, uchošum, nervové choroby, astma, srdeční únava, nervové vyčerpání.

Přípravuje se
Spoiler content

Tekuté čajové koncentráty, doplněk stravy kombinace

Při mechanickém traumatu svalu a vazu - při potřebě mikrosrůstů dodání energii unaveným sportovcům před i po výkonech.

Směs ROK *Prohibic* + Kopřivová směs KK+ *kulturist*

Při revmatických změnách - otok svalu.

Šípková směs AK+ *Kloubovrz* + Borůvková směs CK+ *Očistec

Při vlivu blokád páteře na přenos inervace.

Bezinková směs BK

 

 


Zajímavosti.

 

Výrobky, zajímavosti
RICINOVÝ OLEJ
RICINOVÝ OLEJ

Ricinový olej je bezbarvá až velmi světle-žlutá kapalina se slabou nebo žádnou chutí a pochází z rostliny zvané Ricinovník (Skočec obecný). Plodí velmi zajímavé, tygrované plody připomínající kaštany. V tradičním lidovém léčitelství má ricinový olej široké použití. Na řasy Pravidelně nanášený ricinový olej přímo na řasy dokáže zhustit a prodloužit řasy, napomáhá odolnosti a předchází jejich lámaní. Je však třeba ho aplikovat jemně a zabránit, aby se dostal do očí, protože citlivé oči může dráždit. Stejně tak se dá nanášet i na obočí, které dokáže krásně zhustit. Doporučuje se pravidelná aplikace, z praktických důvodů vždy večer jako součást noční péče.! Na vlasy Na vlasy se aplikuje ricinový olej ve formě zábalů nebo se vtírá ke kořínkům. Do vlhkých vlasů a na pokožku hlavy vetřete ricinový olej, vlasy zabalte do igelitu, přikryjte ručníkem, uvažte do turbanu a nechte působit asi 15-30 minut. Poté důkladně umyjte jemným šamponem. Roztřepené konečky vlasů se zaobalí a při správné aplikaci nejsou vlasy mastné, ale vypadají bohatší. Na nehty Pravidelně potíraná a jemně masírovaná nehtová lůžka ricinovým olejem mají za následek posílení a zkvalitnění nehtů. Pokud je to možné, necháme ricinový olej působit asi půl hodiny a pak setřeme zbytek oleje, který se nevstřebal. Zábaly ricinovým olejem Používají se při léčbě úrazů, bolestech svalů, kloubů a nervů. Regenerační vlastnosti ricinového oleje se využívají i při obkladech nejrůznějších zánětů, při problémech s páteří a kloubů. Dle některých studií byla díky ricinovým zábalům vyléčena i těžká degenerativní onemocnění a pomohly při léčbě onemocnění nervového a pohybového aparátu. Hojivé účinky ricinových zábalu se přisuzují schopnosti ricinového oleje stimulovat činnost lymfatického systémů. Tím dochází k regeneraci postižených tkání rychleji, protože tělo efektivněji odstraňuje negativně působící toxické látky či ložiska zánětu. Ricinový zábal se často kombinuje s terapií teplem, kdy se mezi fólii a ručník ještě přikládají hřejivé polštářky. zdroj ricinovyolej.cz

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ
RAKYTNÍKOVÝ OLEJ

Rakytníkový olej má tmavě-oranžovou barvu a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového. Rostlina se lisuje za studena, kdy se zachovávají všechny biologické aktivní látky, které jsou důležité pro naše zdraví. Jde o látky, která jsou z rakytníku nejcennější. V oleji rakytníku se ukrývá mnoho vitamínu například A, B, C, D, F, K, B1, B6, a P. Dále obsahuje kyselinu listovou, třísloviny a minerální soli. Rakytníkový olej představuje blahodárný koktejl plný zdraví prospěšných látek. Rakytníkový olej má protizánětlivé a silné regenerační schopnosti, pomáhá léčit i hojivé a špatně se hojící rány. Aplikuje se přímo na pokožku postiženou záněty, ekzémy, dermatitidou. Regeneruje pokožku po slunění, napomáhá hojení omrzlin. Rakytníkový olej se aplikuje přímo na postižená místa několikrát denně nebo se přikládá prostřednictvím vatového tamponu napuštěného rakytníkovým olejem. Napuštěný vatový tampón se také aplikuje při gynekologických obtížích. Případně se mohou použít olejové nálevy. To platí i při zánětlivých onemocněních konečníku, hemeroidech nebo trhlinách v konečníku.

Rakytníkový olej – účinky při vnitřním užití

• rakytníkový olej posiluje odolnost organismu

• je silným antioxidantem

• doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů

• užívá se při avitaminóze a chudokrevnosti

• působí také antistresově a antidepresivně

• rakytníkový olej se uplatňuje pro zmírnění obtíží trávicího traktu

• užívá se při žaludečních a dvanácterníkových vředech

• podporuje tvorbu žluči a trávících enzymů

• rozpouští hleny, zmírňuje negativní působení žaludečních kyselin

• pomáhá při chorobách tlustého střeva, i při průjmech

• rakytníkový olej je užitečný pro odbourávání toxických látek v těle

• je prospěšný pro správnou funkci jater

• pro své regenerační působení se rakytníkový olej užívá pro obnovu poškozených sliznic po chemoterapii

• rakytníkový olej reguluje hladinu cholesterolu

• příznivě působí na oběhový systém

• působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění

• rakytníkový olej je užitečný i při onemocněních dýchacího ústrojí

• pomáhá při rýmě, nachlazení a zánětech dutin

• rakytníkový olej v neposlední řadě napomáhá i správné funkci zraku

• i při vnitřním užití napomáhá zlepšení onemocnění pokožky

• obnovuje vitalitu a pružnost kůže,

• posiluje vlasy zdroj ricinovyolej.cz

ENERGIE OD SLANÉHO JEZERA OSTROVNOJE NA ZÁPADNÍ SIBIŘI
ENERGIE OD SLANÉHO JEZERA OSTROVNOJE NA ZÁPADNÍ SIBIŘI

Přibližně před pěti sty miliony lety, v kambriu (nejstarším období prvohor), se začaly tvořit sedimenty, dnes nazývané Sirné bahno a Kambrické jíly, které jsou výsledkem biologické aktivity mnoha mikroorganismů v extrémním prostředí západní Sibiře. Sklizeň bahna, jílů a soli se provádí jednou ročně na podzim, kdy je koncentrace soli v jezeře nejvyšší a krystaly soli plavou na hladině. U bahna a jílů se provádí zpracování jen trojí filtrací a dále se již produkty neupravují, tím jsou zachovány všechny jejich přírodní vlastnosti. Skrývají v sobě mnoho minerálů, vitamínů, přírodních hormonů, aminokyselin, stopových prvků atd., ale také v sobě kumulují energie nedotčené přírody s různou frekvencí kmitání, která je velmi blízká struktuře zdravého těla. Výborná detoxikační schopnost spočívá v jejich dobré absorpční kapacitě, která se děje pomocí iontové výměny, kdy jsou z těla ven odváděny toxiny a zároveň jsou do těla přiváděny důležité minerální látky obsažené v jílu. Kambrické jíly Rapan blahodárně působí na očistu a regeneraci buněk v organismu. Je to viditelné především na zlepšení kvality kůže, která je po terapiích nebo kosmetických úkonech čistá, prokrvená a sametově hladká. Terapie z jílů, formou zábalů, výrazně zlepšují propustnost kůže a tím připravují pokožku pro lepší absorpci dalších látek. Proto je vhodné jílové terapie zařadit na počátek balneoterapeutických procedur. V Centru klinické a experimentální medicíny (SB RAMS) a Ústavu geologie, geofyziky a mineralogie v Rusku zjišťovali spektrální analýzou obsah organických látek v bahnu Rapan a v bahnu z Mrtvého moře. Tato analýza prokázala u bahna Rapan až 5X více organických látek (aminokyseliny, vitamíny, přírodní hormony, biostimulátory atd.), které mnohonásobně zvyšují účinnost balneoterapeutických procedur.

ÚČINKY KAMBRICKÝCH JÍLŮ: pomáhají při léčbě kožních problémů – ekzémy, lupenka aj. protizánětlivé účinky – při artritidě, svalových zánětech, akné a jiných zánětlivých procesech podporují tvorbu lymfocytů a tím posilují imunitní systém celého organismu stimulují funkci autonomních nervů, působí jako silné fyziologické dráždidlo analgetické účinky – při bolestech svalů a kloubů aj. regulují acidobazickou rovnováhu čistí tělo od toxinů a parazitů redukují otoky zlepšují vzhled a strukturu pleti sjednocují tón pleti a vyhlazují vrásky příznivě ovlivňují regeneraci a hydrataci kůže stimulují růst kožních buněk a tvorbu kolagenu

SLOŽENÍ: Voda, žlutý jíl, jezerní sůl. Pevná krystalická kostra (cca 62%): křemenné sloučeniny (50,66%), oxid hlinitý, uhličitan vápenatý, uhličitan hořečnatý, jílové minerály – kaolinit, damourit, montmorillonit, minerály Cl skupiny Kapalná fáze (cca 38%): voda, rozpuštěné soli Minerální obsah: kationty v aktivní iontové formě sodík a draslík – 80%, hořčík – 19% anionty v aktivní iontové formě chloridy – 47%, sírany – 52%, hydrogenuhličitany – 1% Fyzikální vlastnosti jílu: Barva – žlutá až okrová pH – 7,59 Průměrná vlhkost – až 45% Množství prvků v jílu (mg/kg): Železo – 10852 Mangan – 378,01 Zinek – 103,1 Olovo – 29,51 Meď – 20,2 Kobalt – 5,45 Kadmium – 0,47 Rtuť – 0,5

OBECNÉ KONTRAINDIKACE Všechny Rapan výrobky jsou bezpečné, ale pokud trpíte níže uvedenými nemocemi, měli byste jejich použití konzultovat se svým lékařem, přestože nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky těchto produktů, po celou dobu jejich existence. Horečnaté onemocnění Onemocnění krve a krvetvorných orgánů Syndrom získané imunodeficience (AIDS) Kardiovaskulární nemoci Ateroskleróza Tyreotoxikóza II. – III. stupně Chronický zánět ledvin Akutní fáze onemocnění Krvácení nebo sklon k němu Epilepsie Neuróza s vegetativními poruchami Pohlavně přenosné choroby v nakažlivé fázi Vyčerpání organismu Zhoubné nádory Infekční choroby Individuální nesnášenlivost Vysoký krevní tlak a srdeční choroby Pozn.: Produkty RAPAN nelze považovat za náhradu léčiv, slouží pouze jako přírodní terapeutický produkt.  

PŘÍRODNÍ MÝDLA Z MÝDLÁRNY ŠAFRÁN.
PŘÍRODNÍ MÝDLA Z MÝDLÁRNY ŠAFRÁN.

Mýdlo je vyráběné metodou zastudena, tedy reakcí olejové a vodní fáze při teplotě kolem 30 stupňů Celsia. Je to postup, který je šetrný k výživným látkám, minerálům a vitamínům obsaženým v rostlinných olejích. Mýdla vyrobená z rostlinných olejů nenarušují přirozený ochranný film pokožky a nevysušují. Pleť je po umytí přírodním mýdlem hebká, vláčná a pružná. Příznivě navíc působí další přísady doplněné po zmýdelnění (např. vzácné oleje a maceráty). Mýdla obohacená o esenciální oleje působí i aromaterapeuticky

Přípravuje se
Spoiler content

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This