Masáže Jan Horký

Doporučuji

Včelařství Havlíčkovi

O firmě

Naše firma se nalézá na levém břehu dolní Sázavy nedaleko Týnce nad Sázavou v obci Chářovice. Včelařením se zabýváme od roku 2008. Vlastníme několik desítek včelstev, které máme umístěna na několika stanovištích. V roce 2014 jsme založili firmu na prodej včelařských potřeb. Nabízíme veškerý servis pro včelaře, ale i širokou veřejnost. Do naší prodejny dodáváme medovinu, med , vosk a propolis z naší včelnice. Ostatní sortiment dodávají převážně výrobci z čech a moravy. Prodáváme také výrobky firem ze zahraničí dodávající medomety a některý drobný materiál. V roce 2014 jsme založili firmu na prodej včelařských potřeb. V roce 2016 rozšiřujeme naší působnosti do jižních čech, konkrétně do obce Sudoměřice u Tábora 22. Tam jsem otevřeli druhé obchodní zastoupení. Nabízíme.

Včelí produkty

MED624789_78923290

– je produkt včely medonosné. Včela sbírá na květech nektar nebo v lese medovici, obohatí je látkami ze svých žláz a uskladní v plástech, kde dozraje na med. Složení medu je pro člověka velmi prospěšné. Je složen převážně z jednoduchých cukrů – glukozy a fruktozy, které se ihned vstřebávají do krve. Proto med nezatěžuje organismus jako cukr řepkový. Dále obsahuje kyseliny, bílkoviny, enzymy, minerální a aromatické látky, stopové prvky, vitamíny, aminokyseliny, pyl a další složky v harmonickém složení. Med je ideální potravinou i lékem. Pravidelné užívání zvyšuje obranyschopnost organizmu, užívá se při nachlazení.

PROPOLIS

– je směs pryskyřic, éterických olejů a pylu, kterou včely sbírají z pupenů stromů a kůry. V lidovém léčitelství se používá od pradávna. Podle vědeckých pramenů ničí bakterie, tlumí citlivost a bolest, ničí některé viry, podporuje hojení ran, povzbuzuje imunologický systém organizmu apod.

PYL

– je právě tak cenným produktem jako med. Včelkám slouží jako hlavní složka výživy. Pyl nám poskytuje dostatek bílkovin, tukových látek, vitamínů a minerálních látek. Obsahuje i důležité vitamíny skupiny B, 12%
železa, stejné množství kalcia a fosforu. Tyto minerální látky jsou
potřebné při předcházení chudokrevnosti, na stavbu kostí, zubů a
nervů. Dále obsahuje draslík, hořčík, chlór, měď, kobalt, křemík,
sodík. Tuky, kterých obsahuje 14%, jsou většinou nenasycené mastné
kyseliny, snižující obsah cholesterolu v krvi. Pomáhají také předcházet
zvápenatění cév.

MATEŘÍ KAŠIČKA

je látka, kterou včely krmí larvy budoucí matičky. Obsahuje mimo jiné tuky, cukry, v malém množství i minerální látky, vitamíny, hormony, puriny a aminokyseliny. Je to mimořádně výživný produkt s vysokým obsahem bílkoviny a širokým spektrem vitamínů. Mateří kašička zlepšuje činnost srdce, zlepšuje psychický stav, zlepšuje výživu kloubů, zlepšuje trávení, činnost žaludku a cév.

VČELÍ JED

-je sekret jedové žlázy, hromadící se v jedovém váčku. Je to bezbarvá kapalina hořkokyselé chuti s jemnou aromatickou vůní. Mimo jiné obsahuje bílkoviny, např. melitin, apamin, aminokyseliny, cukry, enzymy a těkavé látky. Včelí jed se používá při zánětlivých revmatických procesech, zánětech kloubů, svalů, šlach, poruchách a bolestech pohybového aparátu.

VČELÍ VOSK

– tvoří se ve vosko-tvorné žláze včely, které mají dělnice na spodní straně zadečku. Včelí vosk včely používají ke stavbě díla – plástů. Ze včelího vosku se vyrábějí svíčky, které jsou velmi příjemné jako dekorace, hezky voní. Zapálená svíčka do sebe nabírá pach z cigaret, plamen uklidňuje. Ionizuje vzduch a eliminuje záření z elektrospotřebičů (televize).

Kamenná prodejna Vnoučkova 840, Benešov 1.patro tel: 721 168 476, 732 238 237

 

E-SHOP: www.vcelarstvihavlickovi.cz

Med

  Balení 1kg

  • Med květový 150Kč
  • Med pastovaný 150Kč
  • Med medovicový 170Kč

  Balení 500g

  • Med květový 75Kč
  • Med pastovaný 75Kč
  • Med medovicový 85Kč

  Balení 250g

  • Med květový 40Kč
  • Med pastovaný 40Kč
  • Med medovicový 45Kč

 

Pin It on Pinterest

Share This