Masáže Jan Horký

Infrasauna

Tento druh sauny je založený na principu vyzařování infračervených paprsků pronikajících hluboko do svalové tkáně, které vyhřívají. Infrasauna nabízí saunování při nižších teplotách. Lidský organismus není nijak během saunování zatěžován. V infrasauně se dýchá vzduch s teplotou od 20°C do 60 °C. Vyzařované teplo se z větší části vstřebá do lidského těla. Díky infrapanelům se lidský organismus prohřívá do hloubky více jak 4 cm. Intenzivní pocení nastává při teplotě kolem 50 °C. Vhodná doba saunování bývá cca 20 min.

Rozdíly mezi klasickou saunou a infrasaunou

infrasauna

klasická sauna

infrasauna

zdroj tepla

konvenční topidlo

infračervený zářič

doba přípravy na saunování

30-45 minut nahřívání

10 minut nahřívání

teplota vzduchu

90-100°C

30-60°C

počet opakování procedury

2-3x

1x

způsob ochlazování

prudké, mezi jednotlivými procedurami

mírné, postupné

využití

očista a posílení organismu, duševní relaxace, důkladná detoxikace

příprava na masáž, cvičení, ale i otužování, rehabilitace a uvolnění organismu

 

 

Hubněte v infrasauně!

Při saunování v infrasauně spálíte za 30 minut až 600 kilokalorií. Tělo totiž při vypocení jednoho gramu potu spotřebuje 0,568 kilokalorií energie. Vše záleží na tom, kolik potu se vám podaří v sauně vypotit. Pokud se vám podaří vypotit kolem 1000 gramů potu, spálíte již zmiňovaných cca 600 kilokalorií. Samozřejmě proces vašeho hubnutí není založen na ztrátě vody. Tu po saunování musíte doplnit vhodnými tekutinami. Důležitý je výdej energie a tím i množství spálených kalorií. Navíc, zatímco v klasické finské sauně je pot tvořen vodou z 95 až 97 %, v infrakabině je to jen z 80 až z 85 %. Zbytek tvoří tukové buňky, cholesterol, škodliviny rozpustné v tucích a látky jako jsou čpavek nebo sodík. Proto v infrasauně vyloučíme o 10 % více škodlivin než v klasické finské sauně.

 Příznivé účinky infrasauny:

 • Infrasauna je perfektní při redukci vaší hmotnosti. Za 30 minut saunování spálíte až 600 kilokalorií!
 • Infrasauny zkrášlují pokožku – z pleti se odstraňují nečistoty a odumřelé buňky. Pleti se vrací elasticita.
 • Urychluje hojení poranění kůže – popáleniny, jizvy, odřeniny, řezné rány a je vhodná jako podpůrná léčba při akné i lupénce.
 • Pokožka je jemnější, zdravější a krásnější.
 • Pomáhá tělu uvolňovat endorfiny, které jsou odpovědné za naše pocity dobré nálady a pohody.
 • Vyplavují z těla toxické látky – zatímco ve finské sauně jich vyloučíte potem 5 %, v infrasauně až 15 %.
 • Snižuje svalové napětí. Vaše svaly se uvolní a odstraníte i ztuhlost kloubů a tím i celých končetin.
 • Dochází k detoxikaci organismu – říká se, že je nejúčinnějším způsobem detoxikace.
 • Posiluje krevní systém a upravuje tlak na správné hodnoty – nízký zvyšuje, vysoký snižuje.
 • Perfektně relaxujete a organismu dopřejete dokonalou regeneraci. Odbourává důsledky stresu
 •  Přináší úlevu také v menopauze. Snižuje jí způsobené bolesti hlavy, nervozitu i deprese.
 •  Zvyšuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitní systém.
 • Pomáhá při zánětech žil a křečových žilách. Odstraňuje otoky končetin
 • Infrasauna efektivně odstraňuje celulitidu a stimuluje krevní oběh.

Při bolestech zad, unavených nohou po náročné cyklistice, natažených šlachách či bolestech svalů po hraní fotbalu. Infrasauna nabízí vysoce efektivní podporu při regeneračním procesu v těle, tato skutečnost byla potvrzena během desítek let používání infrasauny ve sportovním lékařství.

Kromě odstraňování bolestí má infračervené záření pozitivní vliv i na pružnost tkání. Pomáhá svalstvu relaxovat, rozsah pohybu a ohebnost se zvyšuje. To vše se děje při 54°C, kdy tkáně (po následné masáži) jsou elasticky prodloužené, tento efekt má trvání i dlouho po masáži. Stejné výsledky byly zaznamenány i u vazů, šlach, ale i u kloubních pouzder.

Při bolestech zad po hraní golfu, unavených nohou po náročné cyklistice, natažených šlachách či bolestech svalů po hraní fotbalu. Infrasauna nabízí vysoce efektivní podporu při regeneračním procesu v těle, tato skutečnost byla potvrzena během desítek let používání infrasauny ve sportovním lékařství.

Kde se bere infračervené záření, jež infračervená sauna využívá a je saunování v infrasauně bezpečné?

Základním zdrojem infračervené energie je slunce. Ale nelekněte se, infračervené záření nemá nic společného se škodlivým UV zářením, které je odpovědné za spálení naší kůže při opalování nebo za rakovinu kůže. Infračervené světlo je pro lidské oko neviditelné, zato jej však receptory naší pokožky cítí jako tepelnou energii. Tkáně našeho těla, které potřebují v rámci různých ozdravných procesů zvýšit svoji energii, dokážou účinně infračervené záření pohlcovat a využívat jej.

Infračervenou energii dokážou vyzařovat i lidské dlaně a proto někteří lidoví léčitelé často právě ruce používají jako zdroj léčební energie. Či už lidovým léčitelů věříme či nikoliv, pravdou je, že teplé ruce pomáhají ulevit unaveným očím i bolestem břicha. Na rozdíl ale od 9,4 mikronů infračerveného záření, které dokáže vyprodukovat lidské tělo, dokáže infrasauna pracovat na vlnových délkách 2 až 25 mikronů. A právě v rozsahu 5,6 až 25 mikronů je největší léčební síla infračerveného záření.

Infrasauna se nedoporučuje ženám se silikovými implantáty!

Použití infrasauny v rámci mé porcedury

Nejdříve organismus prohřejeme po dobu cca 30 minut v infrasauně, pak teprve proběhne samotná masáž. Tento postup se nejvíce hodí především při namožených svalech nebo bolestech zad, zapříčiněných zejména přetížením nebo sedavý zaměstnáním.

Kromě odstraňování bolestí má infrasauna pozitivní vliv na pružnost tkání. Pomáhá svalstvu relaxovat, zvyšuje rozsah pohybu a ohebnost. Tkáně po následné masáži jsou elasticky prodloužené, tento efekt má trvání i dlouho po masáži. Stejné výsledky jsou i u vazů, šlach, ale i u kloubních pouzder.

Použití infrasauny v rámci zakoupené procedury je již v její základní ceně, takže je bez dodatečných poplatků .

Popřípadě volitelnou součástí procedury.

Pin It on Pinterest

Share This