Masáže Jan Horký

Produkty

Přírodní mýdla z mýdlárny Šafrán.

Mýdlo je vyráběné metodou zastudena, tedy reakcí olejové a vodní fáze při teplotě kolem 30 stupňů Celsia. Je to postup, který je šetrný k výživným látkám, minerálům a vitamínům obsaženým v rostlinných olejích. Mýdla vyrobená z rostlinných olejů nenarušují přirozený ochranný film pokožky a nevysušují. Pleť je po umytí přírodním mýdlem hebká, vláčná a pružná. Příznivě navíc působí další přísady doplněné po zmýdelnění (např. vzácné oleje a maceráty). Mýdla obohacená o esenciální oleje působí i aromaterapeuticky

Mýdla již v prodeji v provozovně nebo v eshopu.

Ricinový olej

Ricinový olej je bezbarvá až velmi světle-žlutá kapalina se slabou nebo žádnou chutí a pochází z rostliny zvané Ricinovník (Skočec obecný). Plodí velmi zajímavé, tygrované plody připomínající kaštany. V tradičním lidovém léčitelství má ricinový olej široké použití.

Na řasy
Pravidelně nanášený ricinový olej přímo na řasy dokáže zhustit a prodloužit řasy, napomáhá odolnosti a předchází jejich lámaní. Je však třeba ho aplikovat jemně a zabránit, aby se dostal do očí, protože citlivé oči může dráždit. Stejně tak se dá nanášet i na obočí, které dokáže krásně zhustit. Doporučuje se pravidelná aplikace, z praktických důvodů vždy večer jako součást noční péče.!

Na vlasy
Na vlasy se aplikuje ricinový olej ve formě zábalů nebo se vtírá ke kořínkům. Do vlhkých vlasů a na pokožku hlavy vetřete ricinový olej, vlasy zabalte do igelitu, přikryjte ručníkem, uvažte do turbanu a nechte působit asi 15-30 minut. Poté důkladně umyjte jemným šamponem. Roztřepené konečky vlasů se zaobalí a při správné aplikaci nejsou vlasy mastné, ale vypadají bohatší.

Na nehty
Pravidelně potíraná a jemně masírovaná nehtová lůžka ricinovým olejem mají za následek posílení a zkvalitnění nehtů. Pokud je to možné, necháme ricinový olej působit asi půl hodiny a pak setřeme zbytek oleje, který se nevstřebal.

Zábaly ricinovým olejem
Používají se při léčbě úrazů, bolestech svalů, kloubů a nervů. Regenerační vlastnosti ricinového oleje se využívají i při obkladech nejrůznějších zánětů, při problémech s páteří a kloubů. Dle některých studií byla díky ricinovým zábalům vyléčena i těžká degenerativní onemocnění a pomohly při léčbě onemocnění nervového a pohybového aparátu.

Hojivé účinky ricinových zábalu se přisuzují schopnosti ricinového oleje stimulovat činnost lymfatického systémů. Tím dochází k regeneraci postižených tkání rychleji, protože tělo efektivněji odstraňuje negativně působící toxické látky či ložiska zánětu. Ricinový zábal se často kombinuje s terapií teplem, kdy se mezi fólii a ručník ještě přikládají hřejivé polštářky.

zdroj ricinovyolej.cz


 

Rakytníkový olej

Rakytníkový olej má tmavě-oranžovou barvu a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového. Rostlina se lisuje za studena, kdy se zachovávají všechny biologické aktivní látky, které jsou důležité pro naše zdraví. Jde o látky, která jsou z rakytníku nejcennější. V oleji rakytníku se ukrývá mnoho vitamínu například A, B, C, D, F, K, B1, B6, a P. Dále obsahuje kyselinu listovou, třísloviny a minerální soli. Rakytníkový olej představuje blahodárný koktejl plný zdraví prospěšných látek. Rakytníkový olej má protizánětlivé a silné regenerační schopnosti, pomáhá léčit i hojivé a špatně se hojící rány. Aplikuje se přímo na pokožku postiženou záněty, ekzémy, dermatitidou. Regeneruje pokožku po slunění, napomáhá hojení omrzlin. Rakytníkový olej se aplikuje přímo na postižená místa několikrát denně nebo se přikládá prostřednictvím vatového tamponu napuštěného rakytníkovým olejem. Napuštěný vatový tampón se také aplikuje při gynekologických obtížích. Případně se mohou použít olejové nálevy. To platí i při zánětlivých onemocněních konečníku, hemeroidech nebo trhlinách v konečníku.

Rakytníkový olej – účinky při vnitřním užití
• rakytníkový olej posiluje odolnost organismu
• je silným antioxidantem
• doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů
• užívá se při avitaminóze a chudokrevnosti
• působí také antistresově a antidepresivně
• rakytníkový olej se uplatňuje pro zmírnění obtíží trávicího traktu
• užívá se při žaludečních a dvanácterníkových vředech
• podporuje tvorbu žluči a trávících enzymů
• rozpouští hleny, zmírňuje negativní působení žaludečních kyselin
• pomáhá při chorobách tlustého střeva, i při průjmech
• rakytníkový olej je užitečný pro odbourávání toxických látek v těle
• je prospěšný pro správnou funkci jater
• pro své regenerační působení se rakytníkový olej užívá pro obnovu poškozených sliznic po chemoterapii
• rakytníkový olej reguluje hladinu cholesterolu
• příznivě působí na oběhový systém
• působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění
• rakytníkový olej je užitečný i při onemocněních dýchacího ústrojí
• pomáhá při rýmě, nachlazení a zánětech dutin
• rakytníkový olej v neposlední řadě napomáhá i správné funkci zraku
• i při vnitřním užití napomáhá zlepšení onemocnění pokožky
• obnovuje vitalitu a pružnost kůže,
• posiluje vlasy

 

zdroj ricinovyolej.cz


Energie od slaného jezera Ostrovnoje na západní Sibiři

Přibližně před pěti sty miliony lety, v kambriu (nejstarším období prvohor), se začaly tvořit sedimenty, dnes nazývané Sirné bahno a Kambrické jíly, které jsou výsledkem biologické aktivity mnoha mikroorganismů v extrémním prostředí západní Sibiře.
Sklizeň bahna, jílů a soli se provádí jednou ročně na podzim, kdy je koncentrace soli v jezeře nejvyšší a krystaly soli plavou na hladině. U bahna a jílů se provádí zpracování jen trojí filtrací a dále se již produkty neupravují, tím jsou zachovány všechny jejich přírodní vlastnosti. Skrývají v sobě mnoho minerálů, vitamínů, přírodních hormonů, aminokyselin, stopových prvků atd., ale také v sobě kumulují energie nedotčené přírody s různou frekvencí kmitání, která je velmi blízká struktuře zdravého těla.
Výborná detoxikační schopnost spočívá v jejich dobré absorpční kapacitě, která se děje pomocí iontové výměny, kdy jsou z těla ven odváděny toxiny a zároveň jsou do těla přiváděny důležité minerální látky obsažené v jílu.
Kambrické jíly Rapan blahodárně působí na očistu a regeneraci buněk v organismu. Je to viditelné především na zlepšení kvality kůže, která je po terapiích nebo kosmetických úkonech čistá, prokrvená a sametově hladká.
Terapie z jílů, formou zábalů, výrazně zlepšují propustnost kůže a tím připravují pokožku pro lepší absorpci dalších látek. Proto je vhodné jílové terapie zařadit na počátek balneoterapeutických procedur.

V Centru klinické a experimentální medicíny (SB RAMS) a Ústavu geologie, geofyziky a mineralogie v Rusku zjišťovali spektrální analýzou obsah organických látek v bahnu Rapan a v bahnu z Mrtvého moře. Tato analýza prokázala u bahna Rapan až 5X více organických látek (aminokyseliny, vitamíny, přírodní hormony, biostimulátory atd.), které mnohonásobně zvyšují účinnost balneoterapeutických procedur.

 

Účinky kambrických jílů:

pomáhají při léčbě kožních problémů – ekzémy, lupenka aj.
protizánětlivé účinky – při artritidě, svalových zánětech, akné a jiných zánětlivých procesech
podporují tvorbu lymfocytů a tím posilují imunitní systém celého organismu
stimulují funkci autonomních nervů, působí jako silné fyziologické dráždidlo
analgetické účinky – při bolestech svalů a kloubů aj.
regulují acidobazickou rovnováhu
čistí tělo od toxinů a parazitů
redukují otoky
zlepšují vzhled a strukturu pleti
sjednocují tón pleti a vyhlazují vrásky
příznivě ovlivňují regeneraci a hydrataci kůže
stimulují růst kožních buněk a tvorbu kolagenu

 

Složení:

Voda, žlutý jíl, jezerní sůl.
Pevná krystalická kostra (cca 62%): křemenné sloučeniny (50,66%), oxid hlinitý, uhličitan vápenatý, uhličitan hořečnatý, jílové minerály – kaolinit, damourit, montmorillonit, minerály Cl skupiny
Kapalná fáze (cca 38%): voda, rozpuštěné soli
Minerální obsah:
kationty v aktivní iontové formě sodík a draslík – 80%, hořčík – 19%
anionty v aktivní iontové formě chloridy – 47%, sírany – 52%, hydrogenuhličitany – 1%

Fyzikální vlastnosti jílu:
Barva – žlutá až okrová
pH – 7,59
Průměrná vlhkost – až 45%

Množství prvků v jílu (mg/kg):
Železo – 10852
Mangan – 378,01
Zinek – 103,1
Olovo – 29,51
Meď – 20,2
Kobalt – 5,45
Kadmium – 0,47
Rtuť – 0,5

Obecné kontraindikace

Všechny Rapan výrobky jsou bezpečné, ale pokud trpíte níže uvedenými nemocemi, měli byste jejich použití konzultovat se svým lékařem, přestože nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky těchto produktů, po celou dobu jejich existence.
Horečnaté onemocnění
Onemocnění krve a krvetvorných orgánů
Syndrom získané imunodeficience (AIDS)
Kardiovaskulární nemoci
Ateroskleróza
Tyreotoxikóza II. – III. stupně
Chronický zánět ledvin
Akutní fáze onemocnění
Krvácení nebo sklon k němu
Epilepsie
Neuróza s vegetativními poruchami
Pohlavně přenosné choroby v nakažlivé fázi
Vyčerpání organismu
Zhoubné nádory
Infekční choroby
Individuální nesnášenlivost
Vysoký krevní tlak a srdeční choroby

Pozn.: Produkty RAPAN nelze považovat za náhradu léčiv, slouží pouze jako přírodní terapeutický produkt.

Pin It on Pinterest

Share This